ProfiRepas s.r.o.
Oprava a prodej autodílů

Jak se dělá repas turba

Jak se dělá repas turba? Postup repase turbodmychadla je daná záležitost a při kompletních generálních opravách je potřeba postupovat podle určených postupů. Repas turbodmychadla se dělá jednoduše podle předepsaného návodu. V tomto článku se podíváme, jak se dělá repas turba.

Toto byl přesný postup toho, jak se dělá repas turba. Obal turbodmychadla zůstane vždy původní, jen projde obnovou. Vnitřek turbodmychadla dáváme vždy zcela nový a repas turbo je vždy se zárukou 2 roky. Jádro turbodmychadla je ve většině případech dodáváno již vyvážené a my již jen provedeme test vyvážení. Nastavení turbodmychadla provádíme na moderním stroji G3 Concepts, který je konstruován přímo pro nastavení turbodmychadla.

Demontáž turbodmychadla z vozu

Demontáž turbodmychadla z vozu by měl provádět automechanik, který má s demontáží turba zkušenosti. Vždy je opravdu lepší svěřit vozidlo kvalifikované osobě, aby bylo vše provedeno podle předepsaných postupů. Výměna turbodmychadla obnáší přesné postupy a je potřeba vše provést dle přepisu.

Kontrola turba a určení rozsahu poškození

Kontrolu turbodmychadla můžeme provést po vizuální stránce každý z nás. Pokud máte turbodmychadlo před sebou, tak je potřeba pořádně provést kontrolu obalu turbodmychadla a zjistit, jestli nemá prasklinky a nebo jiná mechanická poškození.

Rozebrání turbodmychadla na díly

Rozebrání turbodmychadla není složitá záležitost. Dá se říct, že stačí povolit šrouby a rozdělit na jednotlivé samotné části. Je potřeba postupovat, tak aby později bylo možné složit turbo zpět, tak jak bylo. Jedná se hlavně o natočení sací a výfukové části. Forma složení musí zůstat, tak jak bylo v původním natočení. A to hlavně proto, aby bylo při montáži zpět na motor vše ve své poloze a to hlavně kvůli napojení vedení.

Ošetření obalu turbodmychadla

Ošetření obalu turbodmychadla provedeme, tak že prvně obal odmastíme a omyjeme horkou emulzí. Odstraníme tak mastnotu a ostatní usazeniny. Dále obal turba vložíme do pískovací kabinky a provedeme pískování. Touto metodou dosáhneme perfektní povrch obalu a turbo pak vypadá jako nové.

Vyvážení jádra (středu turba)

Vyvážení turbodmychadla není potřeba provádět vždy. Jádra od výrobce obdržíme většinou již vyvážené a připravené pro kompletaci turbodmychadla. V každém případě turbo vždy vložíme do vyvažovacího stroje a provedeme kontrolu vyvážení.

Seřízení turbodmychadla

Seřízení turbodmychadla provádíme na moderním stroji, který je konstruován přímo pro seřízení turbodmychadla. Na tomto vyvažovacím stroji dosáhneme perfektního nastavení. Pro nastavení používáme hodnoty, které jsou určeny výrobci. Každé turbodmychadlo má své hodnoty předepsány.

Další informace o turbodmychadlech