Jak se dělá repase turbodmychadla

Jak se dělá repas turba? Postup repase turbodmychadla je daná záležitost a při kompletních generálních opravách je potřeba postupovat podle určených postupů. Repas turbodmychadla se dělá jednoduše podle předepsaného návodu. V tomto článku se podíváme, jak se dělá repas turba.

Toto byl přesný postup toho, jak se dělá repas turba. Obal turbodmychadla zůstane vždy původní, jen projde obnovou. Vnitřek turbodmychadla dáváme vždy zcela nový a repas turbo je vždy se zárukou 2 roky. Jádro turbodmychadla je ve většině případech dodáváno již vyvážené a my již jen provedeme test vyvážení. Nastavení turbodmychadla provádíme na moderním stroji G3 Concepts, který je konstruován přímo pro nastavení turbodmychadla.

Jak probíhá turbo repas

Níže uvádíme postup repase turbodmychadla. Jedná se o celkovou generální opravu turba a turbo dostane u nás skvělou péči.

Jako první je potřeba zjistit příčinu poruchy a přesvědčit se, že se jedná opravdu o poškozené turbodmychadlo.
V případě ztráty výkonu a pískání se může opravdu jednat o turbodmychadlo, které není plně funkční.

 

V horších případech se může jednat o totální destrukci turba a může být prasklý celý střed turbodmychadla. U nás po opravách podrobíme každé repasované turbo tlakovou zkouškou a turbo vyvážíme na speciálním stroji od firmy Garrett.

1.) Demontáž turbodmychadla

Jako první je potřeba poškozené turbo demontovat z vozu. Turbo tvoří pevnou a hermeticky uzavřenou soustavu celého výfukového systému. Pokud je turbo venku, tak my můžeme zajistit vyzvednutí poškozeného turbodmychadla na vaší adrese a nebo na adrese vašeho servisu. 

Turbo stačí zabalit bezpečně do krabice a vyčkat na kurýra PPL, který si turbo sám polepí a doručí k nám do našeho turbo servisu.

Turbo které potřebuje repasovat

2.) Kompletní demontáž  turbodmychadla

Turbodmychadlo celé rozebereme a skříň turbodmychadla podrobíme tlakovému umytí v teplé lázni speciální čistící kapalinou. Turbodmychadlo se tak odmastí a zbaví usazeného karbonu. Po vyčištění je turbo jako nové a může se přejít na další krok turbo repase.

Repas turba v kostce
Tlakové čištění turba

3.) Pískování obalu turbodmychadla

Obal samotného turbodmychadla projde také pískovací kabinkou, kde se dosáhne absolutně očištění povrchu a turbodmychadlo tak dostane zcela novou barvu. 

 

 

Při pískování turbodmychadla dochází k tryskání hrubozrnného a tvrdého materiálu přímo o povrch skříně turbodmychadla, který povrch skvěle připraví pro další krok repase turbodmychadla.

4.) Použijeme nové vnitřní díly při turbo repasu

Při generálních opravách používáme výhradně nové kvalitní turbo díly a stojíme si za odvedenou prací a za  skvělou kvalitou. Při opravách používáme vnitřní díly od zaručených dodavatelů, mezi které patří například firma Garrett, KKK, BorgWarner, IHI, Volvo a také další originální výrobci dílů pro turbodmychadla. Tyto výrobci jsou špičky ve svém oboru a v oboru Turbocharger Automotive obecně. 

Turbodmychadlo postup opravy nové turbodíly

5.) Tlaková zkouška a nastavení turbodmychadla

Turbo v poslední řadě putuje na přístroj, kde se měří tlak a dále pokračuje na zařízení, kde dochází k nastavení turbodmychadla na výrobní hodnoty. 

U nás v servisu naleznete pouze moderní vybavení pro repase. Můžete si tak být zcela jistí kvalitním nastavení turba a podtlakové části. V případě opravy turbodmychadla s mechanickou podtlakovou částí se celá baňka kontroluje a podrobí se testům a nastavení.

Pokud se jedná o turbo s elektronickou řídící jednotkou může se cena vyšplhat trochu nahoru a to díky tomu, že elektronická jednotka turbodmychadla stojí mnohdy i 4 až 6 tisíc korun.

Nastavení a zkouška turbodmychadla
Pravé a levé turbo - malé a velké turbo
Specializujeme se na opravy BiTurba (Twin Turbo)

Jednou z našich specializací je oprava větších turbodmychadel. Nabízíme velmi kvalitní a originální provedení opravy Twin turbodmychadel. Pro více informací nám zavolejte. 

Další informace o turbodmychadlech
All in one